64. évfolyam
41. szám
2020. 10. 15.
kiscim4120

sport judo4020Dzsúdós lányaink sikerei Ptujban – Október 3-án cselgáncstorna zajlott Ptujban. A versenyen az ország 16 csapatából 126 sportoló vett részt, köztük a Lendvai Judo Klub versenyzői, méghozzá nem is akárhogy; a lendvai cselgáncsozó lányok közül többen is kitűnő eredményt értek el. Kralj Kaja első helyezést ért el a 48 kilós súlycsoportban.

Gabor Ria első, Kralj Pia pedig a harmadik lett az 52 kilós kategóriában. Škraban Lana aranyérmes lett a 63 kilós súlycsoportban, míg Sep Sara ugyanabban ezüstérmet szerzett. A torna összesített éremlistáján a Lendvai Judo Klub a 6. helyezést érte el, az idősebb lányok kategóriájában pedig elsők lettek.

SoPe

Vereség Dravogradban és Velenjében is

Szeptember utolsó napján a bajnokság nyolcadik fordulójának elhalasztott mérkőzését játszotta le a Nafta U15-ös gárdája a Dravograd korosztályos csapata ellen idegenben. A lendvai csapat egyenrangú ellenfélnek bizonyult a találkozón, ám a házigazdák a 28. percben egy szögletrúgást követően a kipattanóból előnyt szereztek, a gólszerző Uranek Leon volt. A második félidőben gólt szerzett a Nafta, ám azt a játékvezető visszafújta szabálytalanság miatt, a Dravograd viszont az 55. percben ismét betalált Hudovernik Teo lövését követően, ezzel beállítva a 2:0-ás végeredményt. Az U15 így továbbra is a táblázat 11. helyén áll.

Szombaton játszott a Nafta 1903 U15-ös csapata a Rudar Velenje ellen a szlovén 1. liga keleti csoportjának 10. fordulójában. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés, hiszen a házigazdák 5:1-re vezettek a szünet előtt. A lendvaiak gólját Biro Dominik szerezte, aki a második félidőben is betalált, ám csapata később még három gólt kapott, így a végeredmény 8:2 lett. A Rudar gárdájából Jelen Jaša lett a meccs embere, aki négyszer is eredményes volt. A következő körben a Nafta – amely vereségével lecsúszott a tabella 12. helyére – az Aluminij ellen lép majd pályára.

Lehetett volna jobb is

A Nafta 1903 U17-es és U19-es reménységei hazai pályán fogadták szombaton a Miklavž csapatát, ám győzni csupán az ifjabbak tudtak. Az új edzővel felálló U17 fölényesen, 3:1-es végeredménnyel tudta legyőzni korosztályos ellenfelét. A gólszerzők Kovács Erik (17.), Recek Gašper (64.), valamint Vugrinec Vito (85.) voltak. Az idősebb fiúknak most nem sikerült legyőzni ellenfelüket, a 82. percben bekapott góllal a vendégek örülhettek a 0:1-es végeredménynek. A lendvaiak így az összesített táblázat 10. helyén állnak, a jövő héten pedig az NK Kety Emmi Bistrica ellen fognak játszani idegenben.

Sima vereséget szenvedtek a tekézők

A lendvai tekézők nem tudták megszorongatni ellenfeleiket a hét végén. A férfiak és a nők is 7:1-es vereséget szenvedtek: KK Dormeo – KK Lendava 7:1 (3131:2956) és KK Šoštanj – KK Lendava 7:1 (3057:2820)

A férfiaknál csak Tisovič Boris tudott győzni. Ezzel a lendvaiak férficsapata a bajnoki táblázat 8. helyén áll, a jövő héten pedig hazai pályán fogadják majd Radljét. A nők meccsén csupán Kovač Vida tudott egy győzelmet felmutatni, a többiek kimaradtak.

Három pont Cserencsócról

Az Olimpija kellemes meglepetést okozott szurkolóinak, hiszen sikeresen kiállták a próbát Cserencsócon: Črenšovci – Olimpija Hosszúfalu 0:1 (0:0). Az első félidőben még kiegyenlített és gólmentes volt a játék, ám a folytatásban Hosszúfalu jobbnak bizonyult, és az 56. percben Vida Matej fejesével megszerezték a vezetést. A házigazdák is betalálhattak volna, erre a legjobb lehetőségük a büntetőjük volt, ám azt Bukovec Robert hárítani tudta. Ezzel a győzelemmel az Olimpijának jelenleg hét pontja van és a Muravidéki Liga tabellájának 9. helyén áll. A következő fordulóban hazai pályán fogadják majd a Tromejnik együttesét.

Győzelem Melincin

A Torcida kispályás labdarúgói folytatják menetelésüket a bajnokságban. Legutóbb pénteken a Melinci ellen bizonyítottak, ám ismét nem teljes kerettel: KMN Meteor Melinci – KMN Torcida Lakos 2:4 (1:2). A lakosiak legjobbja Herceg Zlatko lett, aki duplázni tudott a meccsen, mellette Horváth László és Drvarič Marjan is betalált az ellenfél kapujába. A következő, hatodik fordulóban az Aluvar Gančani ellen bizonyíthatnak ismét.

Kisorsolták a Szlovén Kupa 2. fordulójának párosítását

Brdón, a Szlovén Labdarúgó-szövetség székhelyén kisorsolták a Pivovarna Union Kupa második fordulójának párosításait. A Nafta 1903 a Fužinarral került össze, akikkel majd október 21-én találkoznak hazai pályán, visszavágó nélkül. A Mura a Drava otthonában játszik majd idegenben, míg Belatinc Domžalével fog megmérkőzni a továbbjutásért a következő fordulóban.

Az Olimpija az elődöntőben

A Hosszúfalui Olimpija csapata 1:0-ra legyőzte az NK Polana gárdáját a Községközi Labdarúgó-szövetség kupájának 3. fordulójában, így bejutottak az elődöntőbe. A múlt szerdán lejátszott találkozón mindkét csapatnak több helyzete is volt, ám a szerencse a házigazdák oldalán állt. 13 perccel a meccs vége előtt az egyik palinai védő kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, így tizenegyeshez jutott az Olimpija, amit Meszelics Marko értékesített.