33. szám
2019. 08. 16.
kiscim3319

A legjobb négy közé jutottak

sport lindau0619A vasárnapi győzelemmel a Lindau kosarasai bebiztosították helyüket a négy legjobb csapat döntő tornáján a Muravidéki Kosárlabdaligában. Muraszombat ellen hazai pályán határozottan játszott a lendvai csapat és 81:67-es (23:16, 21:17, 16:24, 21:10) győzelmet aratott.

Eredményes támadásokkal és hárompontos dobásokkal a hazaiak már az első félidő végére szép előnyre tettek szert. A vendégek hiába próbálkoztak, a lendvai parkettán nem tudták kibontakoztatni a játékukat, hiszen a lendvai védelem jól őrizte a legveszélyesebb játékosukat. A harmadik negyedben fordulat következett, amikor egy technikai hiba után a Lindau játéka kezdett megtörni. Feszültek lettek, amire hamar ráéreztek a vendégek, lábra kaptak és felülkerekedtek. Zónavédekezésükkel ledolgozták hátrányuk jelentős részét és a Lindaut a harmadik negyed végén három pontra megközelítették, a mérkőzés vége így izgalmassá vált. A Lindau azonban megtartotta higgadtságát, ami a győzelmet jelentette, miközben a vendégek túl agresszívan játszottak és sok szabálytalanságot követtek el. A heves játékban viszont Frančič Dušan, a Lindau legjobb dobója meg is sérült. A mérkőzésen a legtöbb (18–18) pontot a hazaiaknál Frančič Dušan és Zrna Dejan szerezte.