24. szám
2019. 06. 13.
kiscim2419

sport ij5118Íjászsikerek Kamnikban

A szlovén teremíjász kupa 4. fordulóját Kamnikban rendezték meg, ahol a lendvai íjászok ismét eredményesen szerepeltek. Az öregfiúknál Štampar Zvonko (hosszú íj) 492 körrel és Horvat Kristijan felnőtt korosztályban (vadászreflex) 530 körrel maga mögé utasította kihívóit. Hozjan Jože a versenyszámban a dobogó legalsó fokára álhatott. A szenioroknál továbbá Flisar Tomž (hosszú íj) az ötödik, Štuhec Bojan (csigás íj) a 11. és Kuzma Branko (csígás íj) a 13. helyen végzett. A serdülők mezőnyében Horvat Niko (olimpiai íj) negyedik, Biro Mihael (csigás íj) nyolcadik lett.

A kamniki versenyen 221 versenyző vett részt 30 klubból.

Hs

Edzők csatája

A Lendvai Labdarúgó-játékvezetők Körzeti Egyesületének csapata a hétvégén nemzetközi teremfocitornán lépett pályára Keszthelyen. A hatcsapatos megmérettetésen Hozjan edző irányításával a lendvai játékvezetők – Herženjak, Koša, Bukovec, Tompa, ifj. Horvat R., Pozderec, Jeneš, id. Horvat R. – Nagykanizsától 5:3-ra, Zalaegerszegtől 2:1-re, majd Keszthelytől 4:2-re kikaptak, a marosvásárhelyi felállással pedig 3:3-at játszottak. Az erős és kiegyenlített mezőnyben a lendvai játékvezetők az egyedüli győzelmüket Lenti ellen vívták 4:2-es eredménnyel. Az egy győzelem és egy döntetlen a lendvai edzők számára a negyedik hely megszerzéséhez volt elegendő. A tornát Zalaegerszeg nyerte, a második Keszthely, a harmadik Nagykanizsa lett. A tornát jelenlétével megtisztelte Szabó Zsolt egykori nemzetközi labdarúgó-játékvezető is.

Fiatal lendvai sakkozók Radgonán

Gornja Radgonán bonyolították le az idei egyéni területi iskolai sakkbajnokságot két korosztály számára, amelyen az 1. Sz. Lendvai KÁI tanulói is jelen voltak. A svájci rendszerű versenyen a lendvai iskola legjobb eredményét Kramberger Jure szerezte meg, aki a 12 éveseknél a 7. helyen végzett, míg iskolatársa, Grof Aleks 14. lett. A 9 évesek korosztályában Grut Žiga 8., Bajkovec Leo 20., a lányok mezőnyében Toth Taja 8. helyezést érte el.

Felszabadult játékkal

Az idősebb lányoknak vasárnap Muraszombatban megrendezett korosztályos röplabdatornával befejeződött az országos bajnokság csoportselejtezője, amelyen a lendvai Muránia csapata felszabadultan játszott, hiszen már korábban, a hazai tornát bebiztosította továbbjutását az ország legjobbjai közé. A csapat mindkét mérkőzésen határozott motivációval lépett pályára. Az első meccsen az elszántság eredményt hozott, a ŽOK Sobota B csapata ellen két játszmában (25:9, 25:15) győztek, a másodikban viszont a színvonalas játék ellenére el kellett ismerni a vereséget (25:18, 27:25) a csoportgyőztes ŽOK Sobota A csapata ellen.

A hétvégén pályára lépett a Muránia fiatal lánycsapata is, amely a Muravidéki Régió csoportselejtezőjében a harmadik forduló után is veretlen maradt. Ljutomerben a Muránia először a ŽOK Ljutomert verte 25:2-re és 25:11-re, ezt követően pedig a Roto-Kema Puconci ellen 25:19-re és 25:4-re győzött. A két sima győzelemmel a lendvai csapat magabiztosan vezeti az összesítést.

Horvát emléktornán az edzők

A Lendvai Körzeti Labdarúgóedzők Egyesülete részt vett a Branko Leljak emlékére szervezett focitornán Varasdon, ahol négy csapat szerepelt. A lendvai edzők Leček Avgust vezetésével a döntőbe jutásért az esélyesebb Varasd ellen 1:3-re maradtak alul. A harmadik helyért a Muraköz szövetségi edzőivel csaptak össze, akiktől 2:4-es vereséget szenvedtek. A tornát Ludbreg nyerte Varasd és a Muraköz előtt.

A lendvai edzők Lebar S., Lebar A., Vori, Tompa, Lutar, Kreslin, Režonja és Zadravec összeállításban szerepeltek.

f.h.m.

Három arany, egy ezüst, egy bronz

A lendvai KBV 12 éves cselgáncsozói Mariborban versenyeztek a Niko Vrabl Kupán, ahonnan mindhárom éremfajtából hoztak haza. Aranyérmet Horvat Veronika (44 kg), Škraban Lana (52 kg) és Mujdrica Rok (55 kg) szerzett, ezüstszínben csillogot Sep Sara (48 kg) érme, míg bronzérmet Bogdan Štefan (29 kg) vehetett át a tornán. A fiatal tehetségek csapatban is jól teljesítettek és a tornán a harmadik helyet szerezték neg.

Folytatódott a ragyogó sorozat

Misja Beno múlt csütörtökön a ljubljanai Bežigradban lépett ringbe a soron következő országos taekwondo-tornán. A 80 kilogrammos súlycsoport selejtezőjében mindkét ellenfelét könnyedén verte, a döntőben pedig a litijai Žagar Žigával mérkőzött meg, akit szintén fölényesen, 9:2-re győzött le. A tornagyőzelemmel ismét nőtt Misja az előnye kihívóival szemben.