38. szám
2021. 09. 23.
kiscim3821

Sportmix

sportmix3521Ivačič-győzelem Krškóban - Lezajlott a szlovén–szlovák–magyar közös rendezésű nyílt országos salakmotoros–bajnokság harmadik fordulója. A krškói, utolsó előtti futamon Ivačič Matic győzedelmeskedett. A lendvai Speedway Team motorosa ezzel az utolsó, Nagyhalászban rendezendő versenyt kétpontos előnyből várhatja a második Nick Škorja előtt. A szeptember 11-én rendezendő versenyen így még bármi megtörténhet.

SoPe

Ismét vereség

A Nafta 1903 gárdája augusztus utolsó péntekén Velenjébe látogatott, ahol a Rudar fogadta őket. A lendvaiak védelméből hiányzott Živko, ami a végeredményen is meglátszott, hiszen a kékek sima vereséget szenvedtek.

A párharcot a vendégek kezdték jobban, a 8. percben egy bal oldalról érkező szögletet követően Burai ugrott a legmagasabbra, megszerezve a Nafta vezetését. A velenjeiek a 24. percben egyenlítettek Sousa tizenegyesével, és 1:1-gyel vonultak szünetre a csapatok. A fordulás után a lendvaiak támadásai nem hoztak sikert, ám így több helye volt a házigazdáknak, akik két sikeres kontrával is bevették ellenfelük kapuját. Előbb Jovan fejelt pontosan, majd Sousa lőtte ki a hosszút a 70. percben. Az utolsó 20 percben Rebernik, Szabó, Vinko és Szökrönyös is sikertelenül próbálkozott a gólszerzéssel. A lendvai csapat ezzel a tabella 11. helyére csúszott, a következő fordulóban pedig a listavezető Triglavot fogadják. A mérkőzés szombaton 20 órakor kezdődik a Lendvai Sportparkban.

Rudar Velenje – Nafta 1903 3:1 (1:1)

A mérkőzés helyszíne: Mestni stadion Ob jezeru

A nézők száma: 150

Játékvezetők: Gergič Nejc, Friš Tadej, Holcman Aljaž

Szövetségi ellenőr: Anželj Damjan

Rudar: Žiger, Verbič, Barič (Rudonja 73.), Jukić, Koprivnik (Lombaya 78.), Sousa (Štrakl 87.), Spudić (Vošnjak 87.), Kočar, Wirekoh (Jovanović 78.), Jovan, Hrovat; edző: Petrović Miran

Nafta 1903: Cotman, Bolla, Haljeta, Drk (Čuček Bezjak 78.), Novinič, Stare (Vinko 65.), Szabó, Burai (Szökrönyös 65.), Florjanc, Rebernik, Korošec; edző: Dončić Dejan

Gólszerző: Sousa (24., 70.), Jovan (59.); Burai (8.)

Sárga lap: Kočar, Verbič; Burai, Haljeta, Rebernik, Florjanc, Drk

Piros lap:

A Mura a Konferencia Ligában indul

Múlt pénteken sorsolták ki az UEFA új kupasorozatának, az Európa Konferencia Liga (EKL) csoportjait, amelyben egy muravidéki csapat is érdekelt. A Mura ugyan elveszítette az Európa Liga-selejtezőt a Sturm Graz ellen, de így is szerepelhet a nemzetközi porondon, nem is akármilyen ellenfelek ellen. Az isztambuli sorsolás ugyanis a G-csoportba helyezte őket, amelyben az angol Tottenham Hotspur, a francia Stade Rennais és a holland Vitesse lesz az ellenfelük. A muraszombati csapat a hazai meccseit Mariborban, a Ljudski vrtben játssza majd. Szeptember 16-án a Vitesse ellen kezdenek, 30-án pedig a londoni óriáshoz látogatnak. Október 21-én Rennais csapatát fogadják, november 4-én pedig ők fogadják őket. November 25-én érkezik a Tottenham Szlovéniába, majd december 9-én a Mura Hollandiába látogat.

F.h.m., SoPe

Király Európa-bajnok!

Múlt héten zajlott a Terme Olimpiában az elektromos darts Európa-bajnokság, amelyen több mint ezer dartsos vett részt. A PK Baza Hoče csapatában a lendvai Király Ludvik is indult, akikkel B-kategóriás Európa-bajnok lett. A versenyzők 501 duplakiszállós játékmódban mérték össze erejüket. Király egyéniben hetedik lett, míg párosban Zadravec Aleš-sel a 33. helyen végzett. Az egyéni versenyben a későbbi bajnok, Kerčmar Boris ejtette ki.

Jól szerepelt a Rokada Ptujban

Az ifjúsági sakkligában a svájci rendszer szerint rendeztek kilencfordulós sakktornát a hétvégén Ptujban, amelyen 21 csapat vett részt. A lendvai Rokada csapata a 8. helyet szerezte meg, Ivanec János 3,5, Hozjan Tian 5, Ivanec Sava 4,5 pontot szerzett.

tt

Vereség az első fordulóban

Elrajtolt az U15-ös első osztály keleti csoportja, amelyben a Nafta játékosai is érdekeltek. Az első körben a Rudart fogadták Palinán, akiktől súlyos vereséget szenvedtek: Nafta 1903 U15 – Rudar Velenje U15 1:4 (0:3). A vendégek már az első játékrészben eldöntötték a találkozót, hiszen három góllal vezettek. A lendvaiak egyetlen gólja büntetőből született Vlah Bruno révén. A következő meccsük Kidričevóban lesz szombaton 11 órakor.

Egy pont a második körben is

A Nafta 1903 reménységei az ifjúsági másodosztály második körében Dravogradba látogattak, ahonnan egy pontot hoztak el. A fiatalabbak érték el a döntetlent: Dravograd U17 – Nafta 1903 U17 1:1 (1:0). A házigazdák ugyan vezettek, de Leopold Rene góljával a lendvaiak elcsíptek egy pontot. Az idősebbek kétgólos vezetést hagytak elveszni: Dravograd U19 – Nafta 1903 U19 4:3 (1:3). A kékek találatait Škrobar Borna, Žganec Josip, valamint Frančić Niko szerezte az első félidőben. A következő fordulóban a lendvaiak a Rudart fogadják Hotizán.

A Rokada 13. lett

A Szlovén Sakkszövetség múlt héten rendezte Hajdošán az 1. ifjúsági országos liga versenyét, amelyen a lendvai Rokada is érdekelt volt. A versenyen összesen 21 csapat vett részt. A lendvaiak a 13. helyen végeztek nyolc szerzett ponttal, a csapatot Ivanec aJános, Hozjan Tian és Ivanec Sava képviselte.

Laci Žiga ismét kerettag

A szlovén U21-es labdarúgóválogatott edzője, Milenko Ačimović a napokban keretet hirdetett a 2023-as korosztályos Európa-bajnokság közelgő selejtező mérkőzéseire. A 23 kerettag között ott szerepel a dobronaki Laci Žiga is, az athéni AEK védője. A szlovén fiatalok két mérkőzésen fognak szerepelni: szeptember 2-án a csehek, hatodikán pedig andorrai kortársaik ellen.