25. szám
2021. 06. 24.
kiscim2521

Ivačič nyert Debrecenben

sport salak22211Az idei szlovén salakmotoros egyéni országos bajnokság a magyar és a szlovák motoros szövetség együttműködésében zajlik. Az idénynyitó verseny Debrecenben volt a hétvégén, ahol AMZS-licenccel öt szlovén vaspapucsos állt rajthoz. A futamot Ivačič Matic nyerte a Lendvai Speedway Team színeiben. A szezon második futama a tervek szerint június 25-én Krškóban lesz.

sport salak22212– Már az edzésen bebizonyosodott, hogy jó irányba haladunk, ugyanis egy héttel korábban a pardubicei versenyen nagyon sok nehézségünk volt a beállításokkal. A debreceni pályán viszont éreztük, hogy a versenymotor kellő sebességű. Emiatt nagyon élveztem a viadalt, körről körre gyűjtöttem az első helyeket, és a döntőben is én örülhettem a végső győzelemnek – nyilatkozta a debreceni verseny győztese. Lendvának legutóbb 1990-ben volt futamgyőztese országos bajnokságon Lázár Csaba személyében, aki a Prelogban szervezett jugoszláv bajnoki futamon nyert.