38. szám
2021. 09. 23.
kiscim3821

Az edző elemzi a játékot

sport murania1621A lendva Muránia női röplabdaklub ismét vereséget szenvedett, ezúttal a szlovén másodosztály 7. körében múlt szombaton a vuzenicai Svolley vendégeként: OK Svolley – OK Muránia 3:0. (25:18, 25:15, 25:16). Ezzel az eredménnyel továbbra is a keleti csoport utolsó előtti helyén állnak.

Todorović Spasoje edző szerint a mérkőzésen főleg a rossz fogadások döntöttek, amelynek az volt az oka, hogy csapata ezúttal sem tudott teljes felállásban játszani. Három kulcsjátékos is hiányzott: Čiček Eva feladó, Horvat Laura liberó és Sarjaš Lana szélső ütő. A mérkőzés elemzéséből kiderül, hogy minden szettben jobban kezdett a Muránia, a lányok meglepően jól játszottak a szettek első harmadában. Ezután viszont érthetetlen módon mindig visszaestek. Ehhez hozzájárulhatott, hogy csak öt nap felkészülési idejük volt a mérkőzésre. Todorović szerint jó volt az adogatás, amellyel nyomást tudtak gyakorolni, de ugyanez volt mondható az ellenfél szerválására is. A legutóbbi bajnoki mérkőzés óta 23 nap telt el, ez idő alatt a lányok ismét csak részben tudtak edzeni. A járvány okozta hosszabb szünetek a bajnokságban is ártottak Horvat Laura liberó szerint, főleg azért, mert amikor végre megtalálják a formát, tudnak normálisan edzeni, akkor hirtelen megint két hétig nem lehet játszani, például mert megfertőződik egy játékos. Ebben az esetben ismét félbe kell szakítani az edzéseket. Laura a legutóbbi mérkőzésen betegség miatt hiányzott, és ez az edző szerint hatással volt a csapat játékára úgy a támadásban, mint a védelemben. Helyette a fiatal Celec Barbara kapott lehetőséget, aki ugyan jól végezte a feladatát, de Laura kiesése mégis sokkal nagyobb hatással volt a játékra. Főleg a támadásban hiányzott, de a védekezés és az ellentámadások is jobban működtek volna, ha tudott volna játszani. A Muránia következő ellenfele a tervek szerint most szombaton Slovenj Gradec lesz idegenben. A siker Todorović szerint attól függ majd, hogy tudnak-e a héten teljes felállásban edzeni, s ugyanez vonatkozik a bajnokság hátralevő részére is.