64. évfolyam
47. szám
2020. 11. 26.
kiscim4720

rop spaso4720Női röplabda első B-liga: folytatódott a bajnokság – Több mint 14 nap szünet után, november 18-án folytatódott a szlovén női röplabda első B-liga, ahol a Calcit Volley II. 3:0-ra legyőzte a ŽOK Sobota csapatát.

Bővebben...

berlin47203Sporttörténeti sorozatunkat, ezen belül a muravidéki kerékpározás történetét a múlt század ’30-as éveiben folytatjuk Pojbics Károly berlini túrájával, illetve a sokoldalú sportember nyomán Sardi Josip által megismételt teljesítménnyel.

Bővebben...

sportmix4620Magyarország ismét kijutott az Eb-re! - November 12-én történelmet írt a magyar labdarúgóválogatott, hiszen 2016 után zsinórban másodszor jutott ki az Európa-bajnokságra, amelyre eddig még nem volt képes a magyar tizenegy. A válogatott a zárt kapus Puskás Arénában harcolta ki a tornán való részvételt Izland legyőzésével: Magyarország – Izland 2:1 (0:1). Megemlítendő, hogy a magyarok szövetségi kapitánya, Marco Rossi pozitív koronavírustesztje miatt nem lehetett a helyszínen, így segédje, Cosimo Inguscio vezette a csapatot.

Bővebben...

prva4520Azonos ponttal hárman az élen – A Mura az előző fordulóig vezette a bajnokságot, ám szombaton nem sikerült idegenben győzniük: Tabor – Mura 0:0. Így rosszabb gólkülönbséggel a Mura a második helyre csúszott vissza, a Maribor mögé. A Tabor elleni mérkőzés gól nélküli döntetlennel zárult, ám bőven voltak helyzetek. Az első félidőben Kous Žigának volt egy elpuskázott lehetősége a vendégek, valamint Djalának és Babićnak a házigazdák részéről. A fordulás után a muraszombatiak részéről Kouter Nino találta el az oldalhálót, majd Maroša Amadej sem tudta gólra váltani helyzetét. A 82. percben piros lapot kapott Ristić Marko, mert lekönyökölte Cipot Kait, így a Tabor emberhátrányban fejezte be a találkozót. Ezzel a Maribor, a Mura, valamint a Koper egyaránt 19 ponttal áll a tabella élén ebben a sorrendben. A muravidéki csapat a következő, 12. fordulóban az Olimpija Ljubljanát fogadja hazai pályán.

Bővebben...

nafta4520A járványügyi helyzet miatt Szlovéniában felfüggesztették a másodosztályú labdarúgóliga őszi idényét. A pontvadászat a csapatok számára így egyelőre befejeződött, az őszi fordulók mérkőzéseit tavasszal fogják lejátszani. A lendvai Nafta 1903 klubnál Dončić Dejan vezetőedzőnél érdeklődtünk a jelenlegi helyzetről.

Bővebben...

muma4420A Mura legyőzte a Maribort – Múlt csütörtökön zajlott a muravidéki-stájer rangadó Muraszombatban, amelyen a Mura labdarúgócsapata a Maribort látta vendégül a szlovén első liga 9. fordulójában. A találkozó első perceiben még a vendégek domináltak, ám a 22. percben Nino Kouter sikeresen bevette a kapujukat fejjel, így minimális hazai előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

Bővebben...

stasa44201Nem mindennapi dolog, hogy női partjelző van egy férfi elsőosztályú labdarúgómérkőzésen. A 32 éves Staša Špur személyében idén már másodszor volt női játékvezető-asszisztens szlovén férfi élvonalbelin. A satahovci születésű, egykori kiváló női labdarúgó első mérkőzése a férfi élvonalban október 3-án az Aluminij–Koper közötti összecsapás volt.

Bővebben...

ijasz4320Kényszerszünet vár a lendvai íjászokra is – A járványhelyzet és az ezzel járó korlátozások a sportban az íjászokat is érintik, akik számára november 7-én lett volna Ajdovščinán a Szlovén Teremíjász Kupa első fordulója. Erre várhatóan nem kerül sor, nyilatkozta a Lendvai Íjászklub elnöke, Kuzma Kristijan. Mint mondta, jelenleg úgy néz ki, hogy ebben az évben már nem lesz több verseny.

Bővebben...

Ijaszok Gradac Lendvai siker Gradacban

Augusztus 15-én zajlott Gradacban a Szlovén Arrowhead kupa, amelyen a Lendvai Íjászklub három tagja is részt vett. A versenyen összesen 104 lövész versenyzett 20 klubból. A lendvaiak a felnőttek reflexíj kategóriájában kétszer is a dobogóra állhattak, hiszen Cseh Gyula első lett 276 körrel, Tállai István pedig 195 körrel a harmadik. A veteránoknál Leben Janko lett dobogós, reflexíjával 189 kört ért el, amivel a kategóriája legjobbja lett.

Bővebben...

muravidek obloA Muravidék csapata Ölbőn győzedelmeskedett

Augusztus 8-án a Muravidék focicsapata a magyarországi Ölbő településre utazott, ahol a helyi csapattal barátságos mérkőzést játszott. A nagy hőség ellenére a Muravidék felállása eredményes gólszerzői napot fogott ki, hiszen az egyenrangú játék ellenére hatszor is megzörgette a hazai hálót. Az első félidőben Laslo, Šabjan és Car, a folytatásban pedig Meszelics M., kétszer pedig Horváth járt sikerrel.

Bővebben...

sport u17Győzelem és vereség

A Nafta U17-es és U19-es csapata az alapozási időszakban a szombathelyi Illés Akadémiát látta vendégül. Míg a fiatalabb korosztály az ellenfél U16-os csapatát 2:1-re (0:1) megverte, az idősebb felállás 5:3-ra (4:0) kikapott.

Bővebben...

celje3020Először lett bajnok Celje – A szlovén labdarúgó első osztály 2020/21-es bajnokságának tavaszi idénye igen izgalmasan zárult, miután a bajnoki cím az utolsó fordulóban Celje és a ljubljanai Olimpija között dőlt el. Az Olimpija nem tudta megtartani az őszi idényben összegyűjtött ötpontos előnyét, Celje pedig az ötödik helyről és 11 pontos hátrányból menetelt a győzelem felé. Az utolsó, 36. forduló sorsdöntő összecsapásán július 22-én az Olimpija kétszer is kiegyenlített, de győzni nem tudott, és a 2:2-es végeredmény után elveszítette a második helyet is, amelyre az örökös rivális Maribor küzdötte fel magát. A 29. országos labdarúgóbajnokságot a Celje fennállása óta először nyerte meg, így a csapat még nagyobb örömmel és büszkeséggel emelte magasba a legjobbnak járó trófeát.