kiscim2517

Misja belépőt szerzett az Eb-re

sport misja2417Az olaszországi Goriziában rendezték meg a klubok Európa-bajnoksága taekwondo-selejtezőtornáját, melyen 11 versenyző lépett ringbe horvát, osztrák és olasz klubokból, valamint az egyedüli klub nélkül versenyző, a lendvai Misja Beno is az indulók között volt. Misja remek teljesítménnyel a második helyet szerezte meg a tornán, amivel belépőt szerzett a taekwondo-klubok Európa-bajnokságára, amely augusztus elején lesz Salzburgban. Ott már a fiatal tehetség az olasz Hwarang klub színeit képviseli majd.
A döntőig vezető utat Misja sikeres csoportselejtezővel indította, ahol az olasz Benallit verte 8:5-re, majd a horvát Jazevićet győzte le 9:7-re. A harmadik mérkőzését ugyan 12:10-re elvesztette az osztrák Mayer ellen, de utolsó összecsapását a horvát Malavić ellen 14:10-re nyerte, ezzel megszerezte a csoportelső helyet. A negyeddöntőben a horvát Dobrićot verte 14:12-re, míg az elődöntőben szoros küzdelemben, 16:15-re volt jobb az olasz Galianinál. Misja Beno menetelését a döntőben az olasz Luca Rossini állította meg, aki 15:11-re verte a lendvait.